Agnieszka Kledzik – nauczycielka, lingwistka, śpiewaczka, pisarka, założycielka szkoły językowej i artystycznej Sentiamo.
Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV i Państwową Szkołę Muzyczną im. J. Elsnera w Warszawie (Wydział Wokalny) z ocenami celującymi. Jest absolwentką filologii klasycznej na Wydziale Polonistyki oraz metodyki nauczania języka włoskiego przy Katedrze Italianistyki na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, podczas studiów zrobiła także specjalizacje pedagogiczną. Dyplom pięcioletniego kursu studiów wokalnych otrzymała już po trzech latach nauki w Państwowym Konserwatorium Muzycznym im. G. Frescobaldi w Ferrarze we Włoszech.
Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka włoskiego oraz śpiewu. Doświadczenie nauczycielskie zdobywała ucząc dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów – jej uczniowie mają od 6 do 78 lat.
Jako nauczycielka języka włoskiego jest specjalistką od łamania bariery językowej – kładzie duży nacisk na konwersację, wymowę i naukę naturalnego języka, takiego, jaki można usłyszeć na każdej włoskiej ulicy. Posługuje się głównie metodą komunikacyjną, lecz za receptę na sukces uważa indywidualne podejście do ucznia. Fascynuje się włoską kulturą i sztuką. Pracuje także jako audytor i tłumacz języka włoskiego.
Jako nauczycielka śpiewu zaraża i dzieli się swoją pasją do wielu rodzajów muzyki. Śpiewanie jest dla niej radością. Zarówno wykonawstwo jak i nauczanie sztuki wokalnej traktuje z ogromnym zaangażowaniem. Wyznaje zasadę, że wiara w ucznia czyni cuda. Stosuje głównie metodę bel canto, na której opierają się wszystkie nowoczesne techniki nauczania fizjologicznej emisji głosu. Uczestniczka kursów mistrzowskich, finalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Ismaele Voltolini w Buscoldo, koncertowała we Włoszech, w Polsce i w Niemczech w ramach współpracy ze Schlezwig Holstein Musik Festival. Najbardziej lubi wykonywać muzykę barokową oraz. piosenki polskie, szczególnie z repertuaru Hanny Banaszak i Kaliny Jędrusik 🙂 Prowadzi autorski blog #Kledzikradzi, na którym zamieszcza bardzo subiektywne obserwacje dotyczące rzeczywistości. i którego pierwsze drukowane wydanie przewidziane jest na Boże Narodzenie 2016 🙂
Lucia Pascale – nauczyciel akademicki, tłumacz, aktorka
Jej miastem rodzinnym jest Potenza na południu Włoch. Uzyskała magisterium Wydziału Literatury i Kultury Europy Wschodniej (języki polski i rosyjski) na Uniwersytecie „L’Orientale” w Neapolu. Podczas studiów wielokrotnie była stypendystką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie pisze doktorat z literatury polskiej na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzi zajęcia z zakresu tłumaczenia pisemnego z polskiego i z rosyjskiego na włoski w Instytucie Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej UW. Pracuje jako tłumaczka, głownie z języka polskiego. Od kilku lat rozwija swoją pasję i pogłębia umiejętności aktorskie, w Polsce i we Włoszech, marząc o tym, by pewnego dnia poswięcić się całkowicie sztuce.
Maria Rosaria Goffredo – historyk sztuki, manager sztuki, tancerka
Urodziła się w Tarencie na południu Włoch. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie del Salento w Lecce. Jako stypendystka regionu Apulia przeprowadziła się do Mediolanu, gdzie ukończyła studia podyplomowe Museologia, Museografia e gestione dei beni culturali na Uniwersytecie del Sacro Cuore. Współpracowała z Museo Diocesano w Lecce oraz z Museo Martinit e Stelline w Mediolanie jako kurator, przewodnik i manager projektów kulturalnych. Chęć zdobycia doświadczeń międzynarodowych sprowadziła ją do Polski, najpierw do Krakowa, później do Warszawy, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Zamiłowanie do sztuki zaowocowało także pasją do tańca – jest profesjonalną tancerką apulijskiego tańca ludowego pizzica.
Anna Gozdan-Ołdak – pianistka, kameralistka, pedagog
Ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. T. Manasterskiej i w klasie kameralistyki prof. B. Halskiej. Swoje umiejętności doskonaliła na studiach podyplomowych na macierzystej uczelni oraz na kursach mistrzowskich; w Dusznikach-Zdroju pod kierunkiem H. Czerny-Stefańskiej. Od 1997 r. pracuje jako pianista-akompaniator (obecnie w klasie skrzypiec, altówki i klarnetu), nauczyciel kameralistyki oraz nauczyciel gry na fortepianie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. W latach 2007-2009 pracowała w PSM nr 1 im. O. Kolberga w Warszawie jako nauczyciel fortepianu głównego. Od 2007 r. stale współpracuje jako pianistka z Warszawskim Towarzystwem Muzycznym. W 2013 r. uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego.
Ewelina Grygier – flecistka, etnolog, muzykolog
Od niemal dwóch dekad zajmuje się muzyką folkową i tradycyjną. Na swoim koncie ma liczne koncerty w Polsce i za granicą (Austria, Francja, Holandia, Niemcy, Szwecja). Z wykształcenia etnolog i muzykolog, studiowała w Poznaniu (Uniwersytet Adama Mickiewicza), Warszawie (Uniwersytet Warszawski) i Wiedniu (Uniwersytet Wiedeński). Obecnie w ramach studiów doktoranckich w Instytucie Sztuki PAN prowadzi prace badawcze dotyczące muzyki w przestrzeni publicznej. Z powołania jest pedagogiem. Naucza gry na flażolecie, a także na drewnianym flecie poprzecznym. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe, a także cykliczne warsztaty w Polsce podczas Festiwalu Muzyki Celtyckiej „Zamek” w Będzinie oraz w Lockenhaus w Austrii podczas „Trad music wrokshop”.
Martyna Kępińska – wiolonczelistka, koncertmistrz, pedagog
Absolwentka Liceum Muzycznego im. K. Szymanowskiego i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie – dyplom z wyróżnieniem – oraz podyplomowych studiów mistrzowskich na Uniwersytecie w Augsburgu. Półfinalistka i finalistka Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego oraz II Międzynarodowego Konkursu na Wiolonczelę Solo w Katowicach, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako koncertmistrz związana była z orkiestrą Junges Klangforum Mitte Europa, z oktetem wiolonczelowym „Cellonet”, z zespołem Cello Octet Amsterdam, koncertowała w Japonii, Polsce, Niemczech, Czechach oraz we Włoszech. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie organizuje własne koncerty solowe oraz udziela lekcji prywatnych.